Ajaveebid

Algab viies aasta Missosmaal

No nii, algab siis viies aasta Missosmaal ja käib neljas aasta Setomaal. Selle aja jooksul on palju meie käest küsitud, et kas linna tagasi ei taha. See küsimus on tõeliselt närvidele käinud.

Parim suvi Ritsiko talus!

Sel nädalal lõppeb maaelu kogemus meie esimesele Ritsiko talu perelerahvale. Pere ise on pärit Tartust ja veetsid Missomaal 2 kuud. Kui me nende kogemust kevadel planeerisime, siis alguses mõtlesime kitsede, lammaste ja kanade pidamisele, väikesele aialapile. Aga lõpuks nõustusime ühiselt, et ehk see kõige esimene kord proovivad nad lihtsalt olla, käivad ringi, naudivad kohalikku kultuuri. Kui hiljem, siin olles, tekib huvi millegi konkreetsema vastu, saame kogukonna abiga selle ka teostada.

Üle pika aja...

Tere hea lugeja,pole ma ammu kirjutanud,osaliselt sel põhjusel,et inimesed,kes minu ellu on sattunud,hakkasid veidi nina krimpsutama,et ma liiga avalikult kõigest kirjutan ja osaliselt selle pärast,et lihtsalt Misso elu on nii äge,et ei olegi enam nii mahti.

Meenutused Missomaa Tsiistre nuka koolist

Eesti Päevalehes ilmus artikkel Missomaast. Kommentaariumis on keegi kirjutanud oma mälestustest Tsiistre koolis. Aitäh selle aegade taguse meenutuse eest! Missomaal peetakse ajaloost väga lugu, kogutakse endiste aegade lugusid ning raiutakse raamatuisse.

Täämbä oll kolletamispäiv

Täämbä oll kolletamispäiv - sügüse kruun! 

Vanarahvas oll ütelnü, et ku kõolehe omma häste kõllatse, saa tõnõ aastaga häid kõllatsit kesvi, kui pihlapuu punatse, saa tulekahju ja tulõ paljo marju. Elämi näämi!

Egatahes om tegemist aastatsõõrin tähtsä pääväga, mõistkõ õnnõ märgütä!

 

Foto autor Siret Viikman

Filmiõhtu Tsiistre Linamuuseumis

17.07.2013 õhtul kell 18.00 toimub Tsiistre Linamuuseumis filmiõhtu. Muuhulgas linastub Missomaale tulnud huvijuhi Edina Csullogi film "Hearts in vain" (21min).

argipäevad

Mees pikalt haige olnud.Iga hommik palavik alates 37,3 , õhtuks kisub aina 40 kanti.Ta on paastunud ja nüüd dieedil,sellest ka pole olnud eriti tahtmist siin kirjutada,kui peres keegi surevat nägu aina teeb,siis on endal ka nagu süümepiinad,et mina terve olen.Vabandan muidugi kalli lugeja ees, aga sandi tujuga ja isiklike probleemidega ei ole ju mõtet häid inimesi tüüdata.

Käidud juubelil,kus oli päris mõnus vaheldus.Tänan kõiki osalisi südamest,Te olete parimad (muidugi Haapsalu sõbrad,ega Te ka alla ei jää,aga Haapsalus läks hea seltskonna otsimisega ikka kõvasti kauem aega).

07 õhtu-10.10.2012 ehk tee missioonini

No Tere üle mõne aja. Olen ikka Missos ja mitte ükski vägi ei ole suutnud Mind siit eemale ajada, aina paremaks läheb! Kõigepealt siis, olime kutsutud vallavolikogu komisjoni istungile, tutvumaks  siinsete probleemidega ja ka uute tulijatega.  Vallavolikogust jäi väga hea mulje.  Probleemide arutelu oli asjalik ja vajalik.  Enim meeldisid asjalikud küsimused volikogu liikmete poolt.  Väga targad küsimused,  väga targad ja mõtlevad liikmed.  Ei olnud liigset uduajamist ja poliitikat.  Kohe päriselt mõeldi probleemidele ja otsiti lahendusi,  seda igal pool ei ole.

oktoober kuni 07

Tutvusime piirkonnaga ja otsisime veel vakantseid maju, leidsime vähe üles.  Muidugi esimesena, kui käisime Missos siis jäi ülihea mulje Nipernaadi majast, aga samas,  kodus natuke hiljem järgi mõeldes ei jaksa meie kahjuks sellele majale väärivat hinge sisse puhuda.  Muidugi ideid ja mõtteid tekkis alguses palju,  maja ja koht oli lummav(kui aus olla kriibib see maja ikka hinge). Aga ei tahaks ka rutakaid otsuseid teha ja plaanisime edasi vaadata.

kolimise venimisest ja tutvuste leidmisest.

Käisin siis veel kord Haapsalus, mees jäi maha, kuidagi nukker oli olla kodus, pidin kiiresti tagasi minema, aga nii nagu asjaajamistega ikka on, need venivad ja venivad ja venivad ja sada jama tuleb ette, mis tuleb veel jonksu ajada. Viimaks tundus kõik nagu valmis olema ja ootasin meest endale, lapsele ja kolale järgi. Lõpuks tuldi Nopri bussiga. Leiti aeg ja võimalus osutada meile transporditeenust(ääremärkusena, et ei ole need asjad nii, et kõik ette taha tasuta ära tehakse, transpordi hind oli üle 200 ,  kuid meile see sobis.

Lehed